• Konkurs Akademii Aquafresh! WAŻNE

• Nasze Przedszkole bierze udział w programie Akademii Aquafresh. Naszy wychowanek Wojtek z grupy 5-latków narysował pracę na konkurs pt: "Pastusiowa Kraina". Dzięki wspólnemu zaangażowaniu mamy szansę za zdobycie nawet I NAGRODY jaką jest PLAC ZABAW! Pomóżmy Wojtkowi uzyskać jak najwyższy wynik. Wchodząc bezpośrednio na link

i głosując codziennie od 15 do 30 listopada 2019! Można również udostępniać głosowanie na swoich portalach społecznościowych, aby uzyskać jak najwięcej głosów.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

• Kino 3D

• We wtorek 19 listopada 2019 zapraszamy naszych wychowanków na projekcję filmu trójwymiarowego.

• FINANSOWY ELEMENTARZ

• 21 listopada 2019 do starszych grup Słonecznego Przedszkola zawita razem z przyjaciółmi Pan Sebastian. Wytłumaczy Naszym przedszkolakom, co to są pieniądze i karty płatniczena, na czym polega ich oszczedzanie i wydawanie. Dzięki Fundacji Banku Millennium mamy okazję uczestniczyć w zajęciach III edycji Warsztatów FINANSOWY ELEMENTARZ!

• Stomatolog w Przedszkolu!

• 18 listopada 2019 do naszych Słonecznych Przedszkolaków zawita Pani Stomatolog z Gabinetu Dentystycznego "Uśmiechnij się", aby młodym wychowanakom opowiedzieć jak ważne jest dbanie o zęby, a także zaprosić ich do gabinetu, aby przezwyciężyć strach przed dentystą!

• Święto Wolności!

• Grupa 6-latków Pani Kasi Szamraj zaprasza Słoneczne Przedszkolaki na Akademię z okazji Święta Niepodłegłości, która odbędzie się 7 listopada 2019. Tego dnia odśpiewamy również wszyscy razem Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

• Przedszkola pamięta

• Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań! My jako Miejskie Przedszkole nr 5 bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła Pamięta" - idziemy z przedszkolakami na cmenatarz, pod tablice i pomniki upamiętniające Naszych Bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

• Przedstawienie

• Słoneczne Przedszkolaki zapraszamy na przedstawienie teatralne pt.: "Calineczka", które odbędzie się w Miejskim Przedszkolu nr 5 w piątek 25 października 2019.

• Słoneczne Pasowanie

• Naszych nowych wychowanków oraz ich Rodziców, zapraszamy na Uroczystość Pasowania na Słonecznego Przedszkolaka Miejskiego Przedszkola nr 5 w Żyrardowie. Od tego dnia będziecie już oficjalnie w naszej przedszkolnej społeczności ;) Zapraszamy na dużą salę:

3-latki (1) - grupa pani Agaty Chmiel 22 PAŹDZIERNIK 2019 GODZINA 11.00

3-latki (2) - grupa pani Alicji Oskólskiej 22 PAŹDZIERNIK 2019 GODZINA 9.45

• Przedstawienie!

• Słoneczne Przedszkolaki zapraszamy na spektakl pt.:" Borsuk Bazyli wyrusza do miasta" dnia 21 października 2019 (poniedziałek)

• Akcja Autochodzik

• 10 paździenika 2019 we współpracy ze Strażą Miejską z Żyrardowa - Słoneczne Przedszkolaki z grup 4,5 i 6 - latków wezmą udział w AKCJI AUTOCHODZIK polegającej na szerzeniu bezpiecznych zachowań na chodniku i drodze, poznaniu i utrwaleniu znaków drogowych, kształtowaniu umiejętności poruszania się samochodem i wczuwania w rolę kierowcy.

• Koncert edukacyjny

• 9 października 2019 zapraszamy naszych wychowanków na Koncert Edukacyjny Fundacji Muzyka Świata "Struny bez tajemnic".

• Teatr Amuzado

• 23  września 2019 zapraszamy Słonecznych Przedszkolaków na Teatr Amuzado, który wystawi sztukę "Przygody pieska Szarka".

• AKCJA ZEBRA

• Słoneczne Przedszkolaki 16 września 2019 (poniedziałek) wezmą udział (z wyłączeniem obydwu grup 3-latków) w akcji promującej bezpieczensto na drogach "Kierowco, nie polujemy na zebrach!" Projekt organizowany jest we wspópracy z Powiatową Komendą Policji w Żyrardowie.

Prosimy, aby do 19 września 2019 przedszkolaki przyniosły kamizelki odblaskowe i schowały je do szafek.

• Pokazy Cyrkowe

• Nasze Przedszkolaki zapraszamy na pokaz Cyrku Pomponi, gdzie będziemy mogli zobaczyć żonglerkę maczugami, pokaz iluzji oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy 12 września 2019 roku.

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

• Zapraszamy na Zebrania z Rodziacami we wszystkich grupach wiekowych

2 września 2019 o godzinie 17.00

Zebrania dotyczą dokumentacji, organizacji roku przedszkolnego 2019/2020, spraw organizacyjnych grup - prosimy o obowiązkowe przybycie bez dzieci.

Wychowawcay Miejskiego Przedszkola nr 5

• Wakacje!

• Słonecznym Przedszkolakom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Miejskiego Przedszkola nr 5 życzymy udanych wakacji!

• Witamy przyszłych Słonecznych Przedszkolaków !!!!

• Zapraszamy przyszłych Słonecznych Przedszkolaków i ich Rodziców na:

Zebrania z Rodzicami dzieci nowoprzyjętych 3-latki (1) i 3-latki (2) (bez dzieci) odbędą się 17 czerwca 2019 (poniedziałek)  godzina 17.00

Zajęcia adaptacyjne (z dziećmi) obydwie grupy:

28 sierpnień 2019 (środa) godzina 16.00

29 sierpień 2019 (czwartek) godzina 16.00

• UWAGA ZMIANA TERMINU

ZE WZGLĘDU NA POGODĘ DMUCHAŃCE NA DZIEŃ DZIECKA ZOSTAŁY PRZENIESIONE NA 10 CZERWCA 2019

10 czerwiec 2019 (poniedziałek) zapraszamy Słoneczne Przedszkolaki na Przedszkolny Dzień Dziecka - będą zabawy ruchowe na urządzeniach dmuchanych (zamek, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, basen z kulkami, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych). Bardzo prosimy o odpowiednie ubranie dzieci w celu uniknięcia obtarć na skórze.