• 2023/2024

• 29.12.2023r.

Kiermasz Świąteczny

W dniach 11 - 22 grudnia 2023r. na terenie naszego przedszkola odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się piękne, własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki, stroiki, aniołki, bombki, skrzaty, kartki świąteczne a także wyroby cukiernicze (ciasta, ciastka, gorąca czekolada i inne) oraz wyroby spożywcze (pierogi, ćwikła).

Kiermasz minął w miłej świątecznej atmosferze i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, rodziców, gości jak i personelu przedszkola.

Udało nam się zebrać 4668zł. 17gr. i 2€

Zgodnie z założeniem kiermaszu kwota w całości zostanie przeznaczona na modernizację placu zabaw przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom współuczestniczącym

w organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia, bardzo dziękujemy wszystkim,

którzy odwiedzili stoisko kiermaszu.

Koordynatorzy: Katarzyna Szamraj, Marta Samoraj

07.12.2023r.

Podsumowanie Akcji „ Nie bądź taki, oddaj dla Wojtka pluszaki ".

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „ Nie bądź taki, oddaj dla Wojtka pluszaki ". Celem akcji było zebranie pluszaków, puzzli, książek, gier  planszowych na loterię fantową , której  całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenia Wojtka Bilińskiego.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w zbiórce zabawek  dzieciom, rodzicom oraz personelowi przedszkola.

Pomagajmy bo pomaganie jest dobre.

Organizatorami akcji są : Żyrardowskie Koło w Żyrardowie Związku Dużych Rodzin 3+

i jego przedstawiciele, Andżelika Grzelak i Robert Rybicki ,.

Nad wydarzeniem Honorowy patronat objął Lucjan Krzysztof Chrzanowski - Prezydent Miasta Żyrardowa.

Partnerem Akcji jest Fundacja Z Miłości Do Dziecka , której podopiecznym jest Wojtek oraz Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, gdzie odbędzie się loteria.

Koordynator akcji Katarzyna Szamraj

17.11.2023r.

Zbiórka karmy dla schroniska

W dniach 23.10-06.11.2023r. na terenie naszego przedszkola po raz kolejny odbyła się zbiórka darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żyrardowie - adopcje "Kazana". Zbiórka została zorganizowana przez grupę 6-latki(1)  wraz z wychowawcą, którzy byli odpowiedzialni za jej przeprowadzenie na terenie przedszkola.

Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych schronisku rzeczy w tym (karmy suchej mokrej, żwirku oraz podkładów) dla podopiecznych ww. organizacji. Zbiórka miała, również uświadomić przedszkolakom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę, na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego.

Zebrane dary zostały przekazane do schroniska w dniu 17.11.2023r.

W imieniu pracowników schroniska i ich podopiecznych, składamy

ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu.

Zachęcamy również, aby podczas decyzji o przyjęciu do swojego domu pupila, rozważyć również możliwość adopcji czworonoga ze schroniska.

10.11.2023r.

„Święto Niepodległości w Słonecznym Przedszkolu”

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Powiewa flaga biało-czerwona,
          na wietrze roztańczona,
          niosą ją polskie dzieci,
          a orzeł nad nimi leci…

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również dzieciom szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada w naszej placówce, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przedszkolaki od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką wychowawcy Katarzyny Szamraj. To ważne wydarzenie świętowaliśmy wspólnie z Vice- prezydentem Żyrardowa Adamem Lemieszem, Panią Dyrektor Magdaleną Białek, vice- dyrektorem Panią Zofią Kwiatkowską oraz całym personelem przedszkola.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszyscy nasi wychowankowie, aby oddać powagę sytuacji, tego ważnego dnia ubrali się odświętnie i uroczyście. Na ich piersi widniały kokardy w barwach narodowych a w ręce powiewała flaga Polski.

Wspólnie odśpiewaliśmy hymn, włączając się tym samym w akcję MEiN-u „Szkoła do hymnu”. Święto Niepodległości uczciliśmy nie tylko wierszem i piosenką.
          Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”.

09.10.2023r.

„Bezpieczna Droga do Szkoły”

Dnia 9 października 2023r. w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” odbyło się spotkanie edukacyjno – profilaktyczne dla słonecznych przedszkolaków z Policjantami Ruchu Drogowego z Żyrardowa. Celem prelekcji było przypomnienie wielu zasad bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola.

Policjantki rozmawiały z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w ruchu drogowym oraz radziły jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do przedszkola i domu. Zwróciły też uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych oraz przypomniały o zasadach w przypadku gdy dzieci zaczepi nieznajomy. Na zakończenie prelekcji przedszkolaki zadawały funkcjonariuszom pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły'' jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.