• Ważne!

• 16.04.2021

Od 19 kwietnia 2021 zostaje przywrócona stacjonarna działalność Naszego Przedszkola.

• Uwaga Rodzice!

• 28.03.2021

W związku ze zmianą Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19

Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5 w Żyrardowie, uprzejmie informuje, że na

WNIOSEK O POTRZEBIE ZAPEWNIENIE OPIEKI PRZEDSZKOLNEJ​​​​​​​

zorganizuje zajęcia w przedszkolu dla naszych wychowanków w terminie

od 29 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.

• Nieaktualne!

• Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5 w Żyrardowie ul. Leszno 19 uprzejmie informuje, że  na wniosek:

1)    rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

2)    rodziców dzieci, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

zorganizuje zajęcia w przedszkolu dla naszych wychowanków w terminie

od 29 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.

wniosek_o_przyprowadzenie_dziecka.pdf

• Sesja Wielkanocna

• Zapraszamy Słonecznych Przedszkolaków na Sesję Wielkanocną,

która odbędzie się w naszym przedszkolu, dla:

- dzieci młodszych (grupy 3 i 4- latków) w czwartek 4 marca 2021

- dzieci starszych (grupy 5 i 6 - laltków) w piątek 5 marca 2021

• Kino 3d

• Słonecznych Przedszkolaków zapraszamy na seans Kina 3D do przedszkola. 18 lutego 2021 grupy 3 i 4 - latków, a 19 lutego 2021 grupy 5 i 6 - latków.

• Bal Karnawałowy

• Naszych Słonecznych Przedszkolaków zapraszamy na Bal Karnawałowy,

który odbędzie się w dwóch turach.

2 lutego 2021 roku zapraszamy 3 i 4 latki na Zabawę Ostatkową.

3 lutego 2021 roku zapraszamy 5 i 6 latki na Zabawę Ostatkową.

Rodzicom przypominamy o przygotowaniu przebrania dla dziecka w odpowiednim dniu.

• Ważne!

• 31.12.2020 r.

Uwaga Rodzice!

W związku z przejściem od 1 stycznia 2021 roku programu finansowo-księgowego do chmury, stało się konieczne księgowanie każdej jednostki na odrębnych rachunkach bankowych.

Dla Miejskiego Przedszkola Nr 5 od 01.01.2021 r. rachunek dochodów o numerze:

Z końcem 2020 roku dotychczasowe rachunki zostaną zamknięte.

• Święta Bożego Narodzenia

• Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2021 Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, a także zdrowia i spokoju.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5

wraz z Gronem Pedagogicznym i Personelem

• Spotkanie z Mikołajem

• 11 grudnia 2020 Słoneczne Przedszkole organizuje spotkanie ze Świetym Mikołajem w poszczególnych grupach wiekowych. W związku z tym wydarzeniem prosimy o odebranie dzieci z grup 3,4,5 - letnich po obiedzie tj. wyjątkowo do godziny 13.00

• ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada 2020 (środa) obchodzimy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w naszym przedszkolu. Z tej okazji wyjątkowo - każdy Słoneczny Przedszkolak tego dnia, może zabrać ze sobą, swojego Misiowego Przyjaciela do przedszkola, aby pokazać mu gdzie na codzień bawi i uczy się nowych rzeczy. (Do Rodziców: prosimy tylko, aby te Misie były "normalnych" rozmiarów.)

• Paka dla Kresowiaka -„Legijny Żyrardów”

• MOŻEMY POMÓC!

Poprzez zbiórkę produktów żywnościowych i skompletowanie paczek świątecznych dla rodaków – kombatantów, osób starszych oraz w złej sytuacji materialnej, zamieszkujących przedwojenne polskie Kresy. Wzorem lat ubiegłych Słoneczne Przedszkolaki włączają się w pomoc starszym.

Bardzo prosimy o przynoszenie żywności z podanej listy. Zbiórka trwa do 26 listopada!

Nie zwlekajmy tylko pomagajmy!

Zbieramy :

• 1 kg ryżu
            • 1 kg kaszy
            • 1 kg cukru
            • 1 kg mąki
            • 1 l oleju
            • paczka makaronu
            • 4 konserwy mięsne lub 2 większe
            • puszka ananasów
            • puszka brzoskwiń
            • kostki rosołowe
            • czekolada duża
            • ptasie mleczko
            • ciastka
            • kakao
            • kawa rozpuszczalna lub naturalna
            • opakowanie herbaty (np.w saszetkach), ewentualnie konserwy rybne
          • Uwaga Opłaty

• 1. Za przedszkole – opłaty tylko  na Konto.  Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski BP-

64 1020 1042 0000 8102 0449 1452 z dopiskiem „opłata za pobyt dziecka ……. w  Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Żyrardowie przy ulicy Leszno 19 – za miesiąc …...”

2. Składka   na   radę   rodziców  – podajemy    w    kopercie    do wychowawców.

Uwaga !

Rada Rodziców prosi o wpłatę składki za grudzień   do 27 listopada 2020 r.

w związku z organizacją

„Spotkania z Mikołajem”.