• Zabawa z Mikołajem

• 10.12.2021

17 grudnia 2021 zapraszamy nasze Słoneczne Przedszkolaki na Spotkanie z Mikołajem, a także bożonarodzeniową zabawę.

• 08.11.2021

Narodowe Święto Niepodległości  święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Nasze Słoneczne Przedszkolaki odśpiewają HYMN RP i wraz znauczycielami porozwawiają o tym, co to święto oznacza, a 6-latki pobiegną w specjalnym BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI.

• Magia w Słonecznym!

• 08.11.2021

15 listopada 2021 zapraszamy Nasze Słoneczne Przedszkolaki na przedstawienie interaktywe

"Hokus pokus, magia na wesoło"!

• Przedstawienie Teatralne

• 04.11.2021

Zapraszamy Słoneczne Przedszkolaki na przedstawienie teatralne Teatru Tak pt.; "Koziołek Matołek wyrusza w świat", które odbędzie się 8 listopada 2021

• Dzień Wszystkich Świętych

• 31.10.2021

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą, zostaną po nich buty i telefon głuchy..."

ks. Jan Twardowski

W ten dzień zadumy pamiętajmy o naszych zmarłych wychowankach, ich rodzicach, nauczycielach, pracownikach. Niech na zawsze pozostaną w naszych sercach...

• Przedstawienie!

• 25.10.2021

29 paździdernika 2021 (piątek) zapraszamy wszystkie Słoneczne Przedszkolaki na przestawienie teatralne w naszym przedszkolu, pt.: "Dobre uczynki Wróżki Marcelinki".

• Paka dla Psiaka

• 18.10.2021

W dniach 19 październik - 9 listopad 2021 w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbędzie się zbiórka potrzebnych darów dla zwierząt z żyrardowskiego schroniska. Bardzo prosimy o :

* karmę dla kotów (Animonda) - puszka;

* karmę dla psów - puszka;

* żwirek pellet;

* podkłady, kocyki;

* proszek do prania;

* kapsułki do zmywarki.

Za okazane serce bardzo dziękujemy !!!

• Badania Logopedyczne

• 08.10.2021

Szanowni Rodzice!

Poradnia Psychologiczno - Pegagogiczna w Żyrardowie ul. Moniuszki 40 zaprasza dzieci 5 i 6 letnie na przesiewowe badanie logopedyczne. Każde dziecko z tego przedziału wiekowego może skorzystać z konsultacji z logopedą bezpośrednio w Poradni po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Telefon kontaktowy Poradni Psychologiczsno-Pedagogicznej w Żyrardowie: 46 855 38 16.

• Serce od EMKA S.A.

• 17.09.2021

Wielkie SERCE

Zagościło pod Słonecznym Przedszkolem! W ramach wieloletniej współpracy Firmy EMKA S.A. i Miejskiego Przedszkola nr 5, przed naszym budynkiem stanęło WIELKIE CZERWONE SERCE na nakrętki! Od lat zbieramy nakrętki dla dzieci niepełnosprawnych, ale od dziś w cudownej formie SERCA! POMÓŻMY FILIPOWI I KLAUDIUSZOWI W ICH ZBIÓRKACH! I zapełnijmy serce jak najszybciej!

Wielkie Dzięki EMKA S.A.!!!

• Badania Profilaktyczne

• 17.09.2021

5 i 6 października 2021 r. przed Słonecznym Przedszkolem stanie Dentobus z Centrum Medycznego Corten Medic, w którym zostaną przeprowadzone stomatologiczne badania profilaktyczne dla zgłoszonych Wychowanków Miejskiego Przedszkola nr 5. Wypełnione i podpisane oświadczenia (do wzięcia ze skrzyneczki obok) wrzucamy do specjalnego pudełka.

*do badania przystąpią jedynie dzieci z wypełnionym oświadczeniem.

• WAŻNE

• PROSIMY O OBSERWOWANIE ZAKŁADKI "ROK PRZEDSZKOLNY 2021/2022 W SŁONECZNYM PRZEDSZKOLU" - TAM ZNAJDZIECIE WSZELKIE BIEŻĄCE INFORMACJE.

• Wakacje!

• 25.06.2021

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami !!!

Na ten gorący, letni czas składamy Naszym Wychowankom i ich Rodzicom życznia odpoczynku, słonecznych dni, wakacyjnego, rodzinnego czasu i uśmiechu przez cały ten okres. Do zobaczenia we wrześniu! A Naszym 6-latkom życzymy owocnej nauki w 1 klasie!!!

Dyrektor MP5

wraz z Gronem Pedagogicznym i Personelem

• Uważne!

• 08.06.2021

Dnia 17 czerwca 2021 (czwartek) o godzinie.16.30 odbędzie się Spotkanie Rodziców dzieci z rocznika 2018. Miejsce spotkania: Miejski Przedszkole nr 5, taras sali przedszkolnej grupy 3-latków. (Pracownicy przedszkola będą kierować zainteresowanych na miejsce spotkania). Proszę o przybycie bez dzieci.

• Dzień Mamy i Taty w Maluchach

• 27.05.2021

Kochani Rodzice zapraszamy Was na  Uroczysty Dzień Mamy i Taty, który odbędzie się

11 czerwca 2021 o godzinie 10.30 na dużym placu przedszkolnym.

3-latki (1) wraz z  Wychowawcą

• Dzień Dziecka

• Zapraszamy Słoneczne Przedszkolaki na zabawę w przedszkolu z okazji Dnia Dziecka. Impreza będzie podzielona wiekowo i godzinowo.

• Zakończenie Roku Przedszkolnego w "0"

• Słoneczne Przedszkolaki z najstarszych grupy - "0" zapraszają na Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego i pożegnanie przedszkola:

Grupa 6-latki (1) Pani Kasi Gozdek - 7 czerwiec 2021 (ewentualnie 10 czerwiec 2021) godzina 10.00

Grupa 6-latki (2) Pani Eli Kurt - 9 czerwiec (ewentualnie 16 czerwiec 2021) godzina 10.00