• EkoBohaterowie EMKI

• 29.12.2021

Od połowy października nasze Słoneczne Przedszkolaki w salach wraz z nauczycielami, zbierali plastikowe butelki w ramach akcji "Odpad zdasz, drzewko masz" - jest to zmieniona forma dotychczasowej akcji proekologicznej prowadzonej przez firmę EMKA. Polega ona na zbieraniu plastikowych butelek i aluminiowych puszek, które później zostaną wymienione na sadzonki drzew. Pierwsza tego typu wymiana odbyła się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i nasze przedszkole otrzymało 2 ogromne choinki, które na wiosnę zostaną zasadzone w przedszkolnym ogrodzie. Akcji nie przerywamy - dalej zbieramy butelki i zachęcamy do wysłuchania wywiadu w RADIO RSC

• Boże Narodzenie!

• 23.12.2021

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola!

Składamy najserdeczniejsze życzenia, by w tym wyjątkowym dniu w Państwa domach

nie zabrakło wzajemnego zrozumienia,

rodzinnego ciepła i prawdziwej miłości.

By nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

przyniosły radość z tego co jest, nadzieję na to,

co przed nami.

Kolejny zaś Rok 2022 niech będzie

czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Wesołych Świąt !

Życzy Dyrektor, Rada Pedagogiczna i pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr 5

• RECOMAT w Żyrardowie!

• 21.12.2021

W ramach wieloletniej współpracy Miejskiego Przedszkola nr 5 z firmą EMKA S.A. dołączamy się do zbiórki butelek i puszek w ramach akcji "Odpad zdasz, drzewko masz", która w tym roku przybiera formę nieco odmienną niż w latach poprzednich. W mieście przy Alejach Partyzantów 8 (koło rynku, przy przystanku) stanął RECOMAT, do którego po pobraniu specjalnej aplikacji dostępnej na automacie, można wrzucać plastikowe butelki i aluminiowe puszki, a po zebraniu 100 sztuk - można odebrać sadzonkę drzewka lub krzewu w siedzibie firmy EMKA.

My jako Słoneczne Przedszkole zbieramy butelki w naszej placówce, aby prowadzić wśród naszych Wychowanków akcję proekologiczną ale także, aby wspierać wszelkie próby wdrażania naszej społeczności w prawidłową segregację odpadów i przyczyniać się do ochrony środowiska!

Zachęcamy każdego Rodzica - bo bez Was Słoneczne Przedszkolaki nie dadzą rady wziąć w niej udziału - aby włączył się w tą nową akcję firmy EMKA! Możecie zbierać samodzielnie lub  na nasze konto i przynosić butelki do przedszkola! My nasze sadzonki posadzimy w ogrodach przedszkolnych!

• Zabawa z Mikołajem

• 10.12.2021

17 grudnia 2021 zapraszamy nasze Słoneczne Przedszkolaki na Spotkanie z Mikołajem, a także bożonarodzeniową zabawę.