ODPAD ZDASZ, DRZEWKO MASZ

Współpraca z Firmą EMKA jest tak mocno "zakorzeniona" w naszym Przedszkolu, że to już nasza tradycja. Od lat zbieramy odpady, a teraz konkretnie plastikowe butelki i korki, które pomagają chronić naszą planetę. To cudowna akcja w "obronie" naszej Ziemii. Pomaga wyrabiać nam, postawy proekologiczne w naszych przedszkolakach, co jest najważniejsze dla naszej przyszłości - "Dziś zadbaj, aby Twoje wnuki mogły się schronić w ceniu drzew!" Niezmiennie Pani Mariola Sierhej jest naszym łącznikiem i dba, aby przedszkole mogo się rozwijać w bogactwo otaczajacej nas przyrody. Tym razem dostaliśmy mnóstwo hortensji, które posadzimy w przedszkolnym ogrodzie. Dziękujemy z całego serca!

AKCJA AUTO-CHODZIK

W tym miesiącu mieliśmy okazję uczestniczyć w zorganizoanej przez Straż Miejską w Żyrardowie Akcji

AUTO-CHODZIK - akcji prewencyjnej dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Dzięki życzliwości Pani Naczelnik Magdalenie Popowczak w naszym przedszkolu uczyliśmy się o bezpieczeństwie i prawidłowych zachowaniach na drodze. My, co prawda wiele z tych rzeczy wiemy, ale ważne jest tą wiedzę utrwalać. Stworzona została w naszej sali gimnastycznej ulica z samochodami i pasami, w której każdy przedszkolak mógł się wczuć w rolę prowadzącego pojazd lub pieszego. Dzięki takim akcjom wyrabiamy naszych przedszkolakach umiejętność poruszania się po drodze. Dziękujemy bardzo za współpracę!

ODPAD ZDASZ, DRZEWKO MASZ

KORKOWE SERCE

Nasze Przedszkole już po raz kolejny we współpracy z firmą EMKA wzięło udział w proekologicznej akcji "Odpad zdasz, drzewko masz". Mimo, że formuła została zmieniona, to Słoneczne Przedszkolaki z powodzeniem biorą w niej udział. Zbieramy plastikowe butelki, które później oddajemy do RECYKLINGU. Miejskie Przedszkole nr 5 otrzymało tym razem 25 tui szmaragd, 5 hortensji i 18 wrzosów, które zalilą nasze ogrody i tereny zielone. Dziękujemy także wszystkim, którzy dołożyli do naszego serca chociaż jeden korek, wpierająć tym samym rehabilitację Filipa i Klaudiusza. Pomaganie - pomaga!

Koordynator akcji: mgr Katarzyna Zielkiewicz

AKCJA "KIEROWCO, NIE POLUJEMY NA ZEBRACH"

W tym roku przedszkolnym pierwszą inicjatywą skierowaną do naszych Słonecznych Przedszkolaków, była przeprowadzona dziś akcją promująca bezpieczeństwo na drogach "Kierowco, nie polujemy na zebrach!" Dziś 5 i 6 letnie przedszkolaki miały okazję wyjść na skrzyżowanie 1-go Maja i wraz Policją Prewcencji z Powiatkowej Komendy Policji w Żyrardowie uświadamiali kierowców, jak należy bezpiecznie i prawidłwo jedźcić w pobliżu przejść dla pieszych oraz przez same pasy. Dzieci przygotowały dla kierowców rysunki i ulotki promujące bezpieczeństwo na drodze. Akcja Zebra cieszy się dużym zaangażowaniem dzieci, dla których nie lada przygodą było maszerowanie po jezdni razem z Policją. Do zobaczenia za rok na ZEBRACH!