• 19.04.2021

BUTELKI I KORKI

W piątek 08 kwietnia 2022 reprezentacja Słonecznych Przedszkolaków złożona z grupy 6-latków (2) i 5-latków (2) przekazała do Firmy EMKA SA reprezentowanej przez Panią Vice-Prezes Małgorzatę Rdest całe serce korków, które zbierały wszystkie Przedszkolaki oraz kilkaset plastikowych butelek. W zamian otrzymaliśmy 17 tui szmaragd, które już zostały posadzone na terenie naszego przedszkola. Wieloletnie współpraca z firmą EMKA, pozwoliła nam na obsadzenie ok 120 drzewek na terenie naszych ogrodów.

Koordynator akcji: mgr Katarzyna Zielkiewicz

RECOMAT - EKOBOHATEROWIE

Od połowy października nasze Słoneczne Przedszkolaki w salach wraz z nauczycielami, zbierali plastikowe butelki w ramach akcji "Odpad zdasz, drzewko masz" - jest to zmieniona forma dotychczasowej akcji proekologicznej prowadzonej przez firmę EMKA. Polega ona na zbieraniu plastikowych butelek i aluminiowych puszek, które później zostaną wymienione na sadzonki drzew. Pierwsza tego typu wymiana odbyła się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i nasze przedszkole otrzymało 2 ogromne choinki, które na wiosnę zostaną zasadzone w przedszkolnym ogrodzie. Akcji nie przerywamy - dalej zbieramy butelki i zachęcamy do wysłuchania wywiadu w RADIO RSC

Koordynator akcji mgr Katarzyna Zielkiewicz

„Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimę”

Od 19 października do 9 listopada prowadziliśmy w przedszkolu akcje charytatywną „Paka dla Psiaka” na rzecz zwierząt ze Schroniska w Żyrardowie. Do akcji włączyli się rodzice, przedszkolaki jak i pracownicy naszej placówki. Zebraliśmy podkłady dla zwierząt, żwirek dla kotów, koce, przysmaki dla psów oraz łącznie 78kg karmy dla zwierzaków. Wybraliśmy się całą grupą na wycieczkę i przekazaliśmy wszystkie dary do Schroniska im. psa Kazana w Żyrardowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie ze Schroniska za udział w akcji charytatywnej pt. „Paka dla Psiaka”.

Koordynator akcji: mgr Agata Cichocka

BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY

W dniu dzisiejszym 6-latki z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pobiegły w specjalnym Biegu Niepodległościowym wokół naszego przedszkola. Bieg miał na celu upamiętnić wydarzenie odzyskania Niepodległości po 123 latach zaboru. Cała grupa wraz z Paniami po skończonym biegu odśpiewała 4 zwrotki Hymnu RP "Mazurka Dąbrowskiego". Wydarzenie upamiętniły lokalne gazety "Życie Żyrardowa" i "Życie Powiatu Żyrardowskiego", a także Radio RSC - zapraszamy do odsłuchania wywiadu z naszymi wychowankami i śledzenia naszego wydarzenia w prasie!

Koordynator akcji: mgr Teresa Parafińska

05/06.10.2021

DENTOBUS W PRZEDSZKOLU

W miniony wtorek i środę odbył się przegląd stomatologiczny uzębienia naszych Słonecznych Przedszkolaków. Każde dziecko, którego rodzic wyraził zgodę na to badanie, usiadł na fotelu specjalnego busa, w którym znajdował się sprzęt jak w gabinecie dentystycznym. Dzieci z radością podeszły do dentobusa i praktycznie wszyscy szeroko otworzyli buzię do badania. Jesteśmy z Was dumni!

Koordynator akcji: mgr Zofia Kwiatkowska

SERCE NA NAKRĘTKI OD EMKI

Dzięki wielkiemu sercu, uprzejmości i wielu lat współpracy, dziś nastąpiło uroczyste przekazanie SERCA NA NAKRĘTKI OD FIRMY EMKA DLA SŁONECZNEGO PRZEDSZKOLA! Pan Krzysztof Rdest podarował naszej przedszkolnej społeczności ogromne serce na korki, które niewątpliwie ułatwi Słonecznym Przedszkolakom i ich rodzinom zbiórkę korków dla potrzebujących dzieci. Serce jest z nami raptem od 3 dni, a już 1/3 zapełniona! Nakrętki zbieramy dla Filipa Sucheckiego i Klaudiusza Marczaka! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Koordynator akcji: mgr Katarzyna Zielkiewicz

AKCJA "KIEROWCO, NIE POLUJEMY NA ZEBRACH"

W tym roku przedszkolnym pierwszą inicjatywą skierowaną do naszych Słonecznych Przedszkolaków, była przeprowadzona dziś akcją promująca bezpieczeństwo na drogach "Kierowco, nie polujemy na zebrach!" Dziś 5i 6 letnie przedszkolaki miały okazję wyjść na skrzyżowanie 1-go Maja i wraz Policją Prewcencji z Powiatkowej Komendy Policji w Żyrardowie uświadamiali kierowców, jak należy bezpiecznie i prawidłwo jedźcić w pobliżu przejść dla pieszych oraz przez same pasy. Dzieci przygotowały dla kierowców rysunki i ulotki promujące bezpieczeństwo na drodze. Akcja Zebra cieszy się dużym zaangażowaniem dzieci, dla których nie lada przygodą było maszerowanie po jezdni razem z Policją. Dziękujemy st. post. Igorowi Olesińskiemu za współzorganizowanie tego typu akcji. Do zobaczenia za rok na ZEBRACH!

Koordynator akcji: mgr Katarzyna Zielkiewicz