• Rekrutacja 2013/2014

• Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych na rok szkolny  2013/2014

1. REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI

Uprzejmie informujemy, że zapisy do samorządowych przedszkoli będą się odbywały
          w dniach od 1 do 22 marca 2013r. według następującego harmonogramu:

Lp.

Etapy rekrutacji

Pobieranie kart zgłoszeniowych

15.02.2013r. – 22.03.2013r.

Wydział Oświaty i Kultury Fizycznej  ul. Mireckiego 56

oraz ze strony internetowej www.zyrardow.pl

Składanie kart zgłoszeniowych

1.03.2013r. – 22.03.2013r.

Wydział Oświaty i Kultury Fizycznej  ul. Mireckiego 56

Weryfikacja podań i posiedzenia komisji

25.03.2013r. – 17.04.2013r.

Poszczególne Przedszkola

Ogłoszenie list dzieci przyjętych
          do przedszkola

18.04.2013r. godz. 900

Poszczególne Przedszkola

Zasady i tryb korzystania z samorządowych przedszkoli określa Statut każdego przedszkola.

1. System rekrutacji oparty jest o jednolite kryteria wynikające z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004r. w sprawie warunków
            i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych ( Dz. U. z 2004r. Nr 26, poz. 232 ze zmianami).
          2. Proces rekrutacji dotyczy dzieci zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa, urodzonych w latach 2007 – 2010. Rekrutacja obowiązuje również dzieci aktualnie uczęszczające do miejskich przedszkoli.
          3. Nie ma gwarancji kontynuacji pobytu dziecka w przedszkolu, do którego uczęszczało w roku poprzednim.
          4. Rodzice składają wypełnioną jedną kartę zgłoszeniową w terminie i miejscu wskazanym w tabeli.
          5. Złożenie karty nie jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do przedszkola.
          6. O przyjęciu dziecka do przedszkola decyduje Komisja Kwalifikacyjna powoływana
            w każdym przedszkolu w skład której wchodzą: dyrektor, przedstawiciele rady pedagogicznej i przedstawiciele rady rodziców danego przedszkola.
          7. Po ogłoszeniu listy dzieci przyjętych do przedszkola, rodzice zobowiązani są do zawarcia z dyrektorem przedszkola umowy w sprawie świadczenia usług w zakresie wychowania przedszkolnego na dany rok szkolny w terminie do 26.04.2013r.
          8. Jeśli umowa nie zostanie zawarta we wskazanym terminie umowy, oznacza to rezygnację z uczęszczania dziecka do przedszkola i skreślenie Go z listy przyjętych oraz przyjęcie kolejnego dziecka z listy rezerwowej dzieci oczekujących na miejsce
            w przedszkolu.
          9. O przyjęciu do przedszkola nie decyduje kolejność złożenia kart.
          10. Karty złożone po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.
          11. Ilość miejsc i rodzaj oddziałów w poszczególnych przedszkolach przedstawia się następująco:

Nazwa przedszkola

Ilość oddziałów

Miejskie Przedszkole Nr 2

Parkingowa 32

Miejskie Przedszkole Nr 5

Leszno 19

Miejskie Przedszkole Nr 6

Szarych Szeregów 5

Miejskie Przedszkole Nr 8

Nietrzebki 6

Miejskie Przedszkole Nr 9

Plac Jana Pawła II Nr 6

Miejskie Integracyjne

Przedszkolna 1

UWAGA!

1. Dzieci urodzone w 2008 roku, w roku szkolnym 2013/2014 muszą być objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu lub szkole podstawowej przy której takie oddziały są zorganizowane. W roku szkolnym 2013/2014 oddziały rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego będą
            zorganizowane we wszystkich gminnych Zespołach Szkół Publicznych.
          2. Dzieci urodzone w 2007 roku, w roku szkolnym 2013/2014 muszą być zapisane do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego funkcjonującego w przedszkolu lub dowolnej jednej szkole podstawowej albo do klasy I Szkoły Podstawowej zgodnie
            z ustalonym obwodem, na podstawie udokumentowanego miejsca zamieszkania.
          3. Dyrektor Szkoły Podstawowej w obwodzie której dziecko mieszka w roku szkolnym 2013/2014 nie ma prawa odmówić przyjęcia dziecka urodzonego w 2007 roku
            do klasy I, jeśli taka będzie wola rodziców.

Dyrektorzy przedszkoli zapraszają wszystkich chętnych rodziców

na DZIEŃ OTWARTY 26 LUTEGO 2013r w godz. od 16.00 do 18.00

1. REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW REALIZUJĄCYCH OBOWIĄZEK ROCZNEGO PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLNEGO tzw. ZERÓWKI ZORGANIZOWANYCH
            W SZKOŁACH
          1. W  roku szkolnym 2013/2014, według aktualnie obowiązującego stanu prawnego, obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego będą objęte wszystkie dzieci urodzone w latach 2007 i 2008 z wyjątkiem tych dzieci urodzonych w 2007 roku, których rodzice zdecydują o podjęciu przez nich obowiązku szkolnego w klasie I szkoły podstawowej.
          2. Rekrutacja do oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego zorganizowanych przy szkołach trwa od 1.03.2013r.  do 23.04.2013r.
          3. Rodzice zgłaszają się do danej szkoły w terminie wskazanym w pkt 2, celem zapisania do niej dziecka.
          4. Wyniki rekrutacji dyrektorzy ogłaszają 15 maja 2013r.
          1.  REKRUTACJA DO KLAS  I  SZKOŁY PODSTAWOWEJ
          1. W terminie do 28 lutego 2013r. obowiązkiem dyrektorów jest wysłanie do rodziców dzieci urodzonych w 2006r. zamieszkałych w obwodzie danej szkoły, jeśli nie chodzą już do klasy pierwszej, zawiadomień o terminie składania wniosków
            o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej.
          2. Rodzice składają wnioski w okresie od 1.03.2013r. do 23.04. 2013r.
          3. Wnioski składane są w szkole w obwodzie której dziecko mieszka.
          4. Listy dzieci przyjętych do klasy pierwszej dyrektorzy ogłaszają 15 maja 2013r.

DO POBRANIA:

Zal_1KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA_NA_ROK_SZKOLNY_2013_2014.pdf