• 2019/2020

• 17.12.2019

Podziękowanie

Drodzy Rodzice, Dzieci , Nauczyciele oraz Pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 5

Gorąco dziękujemy za Państwa pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego, w trakcie, którego zbieraliśmy środki na leczenie Mai Kapłon. Efekt Państwa zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Udało nam się zebrać 1555,01 zł.Mamy nadzieję, że Dobro i Piękno będą towarzyszyć Państwu także w najbliższych tygodniach, a w szczególności w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Koordynator kiermaszu mgr Katarzyna Szamraj

PAKA DLA KRESOWIAKA

To już trzeci raz kiedy wspólnie - cała społeczność Miejskiego Przedszkola nr 5 w Żyradowie zbierała prdukty żywnościowe dla naszych Rodaków na Kresach. Braliśmy udział w zbiórce, w którą było zaangażowane całe miasto! Słoneczne Przedszkolaki z rodzicami oraz nauczyciele i pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 5 zebrali cały bagażnik produktów dla Polaków mieszkających we Lwowie. Udało nam się skompletować 7 pełnych paczek dla Kresowiaków. Pozostałe produkty zostały dodane do kolejnych paczek! Dzięki wielkie dla Was wszystkich za okazane serce naszym Rodakom!

FINANSOWY ELEMENTARZ

Słoneczne Przedszkole już po raz drugi bierze udział w programie rozwijającym wiedzę i umiejeności związane z rozumieniem pojęcia pieniędzy - ich oszczędzaniem, wydawaniem i zarabianiem. Dziś pięć grup naszego przedszkola miało okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Animatorkę z Fundacji Banku Millennium, którzy są sponsorami tego przedsięwzięcia - "Finansowy Elementarz". Dzieci miały okazję poznać Pana Sebastiana, który tłumaczył, co to jest: bank, sejf, konto oszczędnościowe, bankomat. Dzieci utrwalały wiedzę na temat wartości konkretnych banknotów i monet. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę i kolorowankę. Bardzo dziękujemy za super zajęcia i do zoabczenia kolejnym razem.

WIZYTA STOMATOLOGA

Nasza współpraca z Gabinetem Stomatologicznym "Uśmiechnij się" trwa od 3 lat. Także w tym roku do naszego przedszkola zawitała higienistka - pani Żaneta. Nasi wychowankowie mogli przypomnieć sobie podstawowe informacje dotyczące mycia zębów, prawidłowego używania szczoteczek, długości szczotkowania mleczaków i zębów stałych. Następnie każda grupa pod czujnym okiem Pani Żanety, miała za zadanie szczotkować zęby w swoich łazienkach w salach. Pani Żaneta zaprosiła przedszkolaków do gabinetu stomatologicznego na wiosnę - na pewno odwiedzimy to miejsce, aby neutralizować ewentualny strach przed dentystą ;)

101 LAT NIEPODLEGŁEJ

W naszym przedszkolu 07 listopada 2019r. roku obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas Akademii 6 latki recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, tłumaczące sens współczesnej polskości.Wszystkie przedszkolaki dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Występ, przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna oraz artystyczny talent starszaków nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem Akademii było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego. Jego kultury, tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Patriotów”.

Koordynator akcji: mgr Katarzyna Szamraj

AKCJA AUTOCHODZIK

Dzisiejszego dnia na Miejskie Przedszkolaki czekała na nas atrakcja w postaci spaceru dla budynku przy ulicy Waryńskiego, gdzie miała się odbyć AKACJA AUTOCHODZIK współorganizowana przez Miejeskie Przedszkole nr 5 oraz Straż Miejską w Żyrardowie. Dzięki Pani Naczelnik Wydziału Prewencji Magdalenie Popowczak mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach, które miały na celu poznanie znaków pionowych i poziomych, wcielenie się w rolę kierowcy na drodze i rozpoznawanie znaków i świateł drogowych oraz kształtowania prawidłowej postawy pieszego na pasach. Każdy z nas miał okazję być samochodem lub pieszym. Jeździliśmy po rondach i drogach, rozpoznając znaki informacyjne, ostrzegawcze, nakazu i zakacu. To był super czas zabawy i nauki - dziękujemy!

Koordynator akcji: mgr Katarzyna Gozdek

AKCJA "KIEROWCO, NIE POLUJEMY NA ZEBRACH"

W tym roku przedszkolnym pierwszą inicjatywą skierowaną do naszych Słonecznych Przedszkolaków, była przeprowadzona dziś akcją promująca bezpieczeństwo na drogach "Kierowco, nie polujemy na zebrach!" Dziś prawie wszystkie przedszkolaki miały okazję wyjść na skrzyżowanie 1-go Maja i wraz Policją Prewcencji z Powiatkowej Komendy Policji w Żyrardowie uświadamiali kierowców, jak należy bezpiecznie i prawidłwo jedźcić w pobliżu przejść dla pieszych oraz przez same pasy. Dzieci przygotowały dla kierowców rysunki i ulotki promujące bezpieczeństwo na drodze. Akcja Zebra cieszy się dużym zaangażowaniem dzieci, dla których nie lada przygodą było maszerowanie po jezdni razem z Policją. Dziękujemy st. post. Monice Helińskiej za współzorganizowanie tego typu akcji. Do zobaczenia za rok na ZEBRACH!