Programy i Akcje Słonecznego Przedszkola

09/11/2018

#REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Dzień 9 listopad 2018r to dzień szczególny. Słoneczne Przedszkolaki wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi biły #Rekord dla Niepodległej.  Zanim nastąpił ten szczególny moment wysłuchaliśmy od zaproszonych gości - Dyrektora Muzeum Mazowsza Zachodniego Pana Bogusława Nietrzebka oraz Pana Marcina Olborskiego - historii dochodzenia naszego państwa do niepodległości oraz specjalnie napisanego na tą okoliczność wiersza Pani Elżbiety Kurt, który zaprezentowały 4-latki. O godzinie.11.11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Polski "Mazurek Dąbrowskiego" autorstwa Józefa Wybickiego. Był to projekt MEN o charakterze ogólnopolskim, a nas mogło w nim zabraknąć. Zdarzają się w historii takie dni, które łączą wszystkich Polaków - my tę jedność oraz dumę poczuliśmy dziś śpiewając wspólnie Mazurka Dąbrowskiego.

link do filmów:

#Rekord dla Niepodległej cz.1

#Rekord dla Niepodległej cz.2

23/10/2018

AKCJA ZEBRA

Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy bardzo nietypowo - ubrani w kamizelki odblaskowe i różne odblaski - o 9.30 wszystkie średnie i starsze grupy wyszły na plac przed przedszkolem, aby spotkać się z Panią Policjantką St. Posterunkową Moniką Helińską, która była odpowiedzialna za AKCJĘ ZEBRA "Kierowco, nie polujemy na zebrach!" z ramienia Powiatowej Komendy Policji w Żyrardowie. Chwilę porozmawialiśmy gdzie będziemy szli i jak będziemy się zachowywali podczas akcji. A później poszliśmy na skrzyżowanie 1-Maja i Pięknej - na pasy dla pieszych. Dwoje Policjantów z drogówki razem z dwójką dzieci z każdej grupy zatrzymywało kierowców i chwilę rozmawiali na temat tego jak należy zachowywać się na pasach, kiedy wchodzą na nie piesi. Każdy kierowca otrzymywał ulotkę o naszej akcji oraz rysunek wykonywany przez dzieci dotyczący ruchu drogowego. Starsze grupy wykonały również transparenty informujące o AKCJI ZEBRA. Kiedy każdy Słoneczny Przedszkolak, chwilę porozmawiał wraz z Policjantami i Kierowcami wróciliśmy do przedszkola, aby podyskutować o tym jak należy się zachowywać na drodze, na pasach, na ścieżkach rowerowych -  o ruchu drogowym i bezpieczeństwie na drodze. Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za możliwość przeprowadzenia tego typu akcji w naszym przedszkolu. Do zobaczenia za rok ;)

19/10/2018

AKCJA ODPAD ZDASZ, DRZEWKO MASZ - 8 EDYCJA

W miniony piątek w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbył się finał akcji "ODPAD ZDASZ, DRZEWKO MASZ".  Od połowy września Słoneczne Przedszkolaki wraca z Rodzicami oraz Nauczycielami zbierali elektrośmieci: makulaturę, przeterminowane leki, zużyte baterie, małe AGD. Dzięki tej zbiórce mogliśmy pomóc dzieciom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie. Udało się nam zebrać cały kontener elektrośmieci oraz kilkadziesiąt kilogramów makulatury za sprawą firmy Ruuki, która oddawała ją na nasze konto. Bardzo dziękujemy firmie RUUKI za pomoc z naszej zbiórce. Dzięki naszym wspólnym wysiłkom otrzymaliśmy od firmy EMKA S.A. 40 drzewek tuja szmaragd oraz 9 wrzosów, które zostaną zasadzone na terenie naszego Słonecznego Przedszkola, dzięki pomocy kilku chętnym Rodzicom. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie EMKA S.A. i panu Krzysztofowi Rdestowi za zorganizowanie tej akcji w naszym Przedszkolu oraz pani Marioli Sierhej za dobrą komunikację i koordynację akcji.

02/03/10/2018

AKCJA AUTOCHODZIK 2 EDYCJA

Miejskie Przedszkole nr 5 w porozumieniu ze Strażą Miejską z Żyrardowa już po raz drugi zorganizowało prewencyjną Akcję Autochodzik polegającą na wdrażaniu Słonecznych Przedszkolaków w zasady ruchu drogowego.  Grupy 4-latków, 5-latków i 6-latków wybrały się na dużą salę na ul. Waryńskiego, gdzie zostały przeprowadzone zajęcia, polegające na wczuciu się w rolę pieszego lub samochodu, pozwalające zrozumieć zasady funkcjonowania skrzyżowania ze światłami. Dzieci miały okazję poznać i nazywać znaki drogowe, poruszać się po pasach i jeździć samochodami. Strażnicy Miejscy obdarowali najbardziej aktywnych Przedszkolaków kamizelkami odblaskowymi, a wszystkie Słoneczne Przedszkolaki otrzymały odblaskowe opaski. Bardzo dziękujemy Straży Miejskiej i Magdalenie Popowczak - Naczelnikowi Wydziału Prewencji odpowiedzialnej za fachowe zorganizowanie i przeprowadzenie AKCJI AUTOCHODZIK!

08/09/2018

MALOWANIE SPRZĘTÓW OGRODOWYCH

Rodzice Słonecznych Przedszkolaków, Nauczyciele oraz Pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 5 w sobotę 8 września 2018 podjęli trud odnowienia - wyszlifowania i pomalowania na nowo - zabawek na placach przedszkolnych, płotu oraz wszystkich ławek na terenie naszego Przedszkola. Jesteśmy ogoromnie wdzięczni za poświęcony czas i wszystkie ręce chętne do pracy. RAZEM ROBILIŚMY TO DLA NASZYCH DZIECI I WYCHOWANKÓW. Efekt jest oszałamiający, a dzieci będą zachwycone. Ważne, że potrafimy jako społeczność Słonecznego Przedszkola zgrać się i działać dla Naszych Dzieci. Jeszcze raz wszystkim obecnym bardzo DZIĘKUJEMY!

ROK 2018/2019

• Miejskie Przedszkole nr 5 w Żyrardowie