• Regulamin Placu Zabaw

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia
          31 grudnia 2002 w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych
          i niepublicznych szkołach i placówkach  (Dz. U. z dnia 22 stycznia 2003 r.).

1.     Plac zabaw zlokalizowany w ogrodzie przedszkolnym jest terenem służącym zabawie i wypoczynkowi wyłącznie dzieciom uczęszczającym do Przedszkola nr 5.

2.     Plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci od lat 3 do lat 6.

3.     Przed wyjściem dzieci do ogrodu - teren sprawdzany jest przez nauczyciela lub innego pracownika przedszkola (stan techniczny sprzętu, czystość).

4.     Dzieci na terenie placu zabaw powinny przebywać wyłącznie pod stałą opieką nauczycieli i personelu obsługi, którzy za nie ponoszą pełną odpowiedzialność.

5.     Na terenie placu zabaw obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych oraz palenia tytoniu.

6.     Zabrania się w szczególności:

- przebywania na terenie placu zabaw osobom nieupoważnionym,

- niszczenia sprzętu i urządzeń zabawowych,

- zaśmiecania terenu,

- niszczenia zieleni,

- jazdy na rowerze, hulajnodze, deskorolce, rolkach itp.,

- wprowadzania zwierząt.

7.     Wszelkie uszkodzenia urządzeń lub zniszczenia zieleni należy natychmiast i niezwłocznie zgłosić dyrektorowi lub intendentowi przedszkola.

8.     W ogrodzie opiekę nad dzieckiem przejmuje rodzic z chwilą przywitania się z nim i z nauczycielem.

9.      Za stan urządzeń zabawowych i sprzętu odpowiadają: Dyrektor Przedszkola, nauczyciele prowadzący  zajęcia oraz dozorcy.

10.                        Z urządzeń znajdujących się na terenie placu zabaw należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem.

11.                        W razie stwierdzenia nieprawidłowości, nauczyciel nie powinien wyprowadzać wychowanków na plac zabaw oraz niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Dyrektora placówki.

12.                       W czasie prowadzenia zajęć oraz po zamknięciu przedszkola obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania na placu zabaw nieupoważnionych osób.

Powyższe ustalenia wynikają z Regulaminu Przedszkola Nr 5 oraz  Statutu Przedszkola.

Zasady powyższego Regulaminu obowiązują nauczycieli, rodziców oraz osoby upoważnione do odbioru dziecka z przedszkola.

DZIĘKUJEMY ZA PRZESTRZEGANIE REGULAMINU !!!

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 5