• Z życia grupy: Rocznik 2009-2013 wychowawca pani Iwona Smirnow

• 17.10.2012

Na ulicy-wycieczka

Spotkanie z policjantem z sekcji ruchu drogowego odbyło się 17 października na ulicy Izy Zielińskiej. Mieliśmy okazję obserwować pod okiem policjantki ruch drogowy i pieszy. Naszym zadaniem było przyjrzeć się jakie gesty wykonuje się podczas kierowania ruchem przez policjanta. Utrwalaliśmy sobie jak prawidłowo przechodzić po pasach na drugą stronę ulicy. Przez nauki pani policjantki zostaliśmy wdrożeni do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym.

22.10.1012r

NIESPODZIANKA

18.10.2012r.

SŁODKI DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Na zajęciach  poznaliśmy etapy powsatawania chleba "Od ziarenka do bochenka". W związku z tym w czwartek wzięliśmy się do innych wypieków, wspólnie przygotowaliśmy babeczki w dwóch smakach. Radości z pracy było wiele, każdy miał wyznaczoną rolę. Efekty - smacznie, pachnaco, doskonale!. Wypieki dzieci zabrały do domu, chciały pochwalić się rodzicom.

Wiemy że rodzice w domu wraz z dziećmi też pieką specjały. Dziękujemy mamie Kuby za faworki, a mamie Kacpra za jabłecznik

12.10.2012

Przedszkolaki z wizytą w redakcji Życia Żyrardowa

Dociekliwe i zainteresowane 5 i 6 latki odwiedziły redakcję Życia Żyrardowa. Poszły, by zobaczyć, w jaki sposób powstaje gazeta, którą ich dziadkowie i rodzice co tydzień kupują w kioskach (zachęcamy do przeczytania artukułu Życie Żyrardowa Nr 41 z 16 października).

18.09.2012r.

MALI ARTYŚCI ?

Przystąpiliśmy  do realizacji programu plastycznego pt.: ,,Bawimy się kolorami”. Dzieci miały możliwość wykorzystania w pracy różnych materiałów i nowych dotąd nieznanych technik. Tematy zajęć zainspirowały dzieci do aktywności. Dzieci z chęcią i zainteresowaniem podejmowały się wszelkich prac. Dla nas nauczycieli jest to dowód, że dzieci potrzebują takich zajęć i dlatego zamierzone działania dalej będziemy kontynuować.

12.09.2012r.

ĆWICZYMY !!!

Zajęcia z programu pt. ,, ĆWICZYMY  I  BAWIMY  SIĘ  RAZEM” według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne prowadzimy już od września. Odbywają się one raz lub dwa razy w tygodniu. Zajęcia te bardzo podobają się dzieciom i chętnie w nich uczestniczą. Zaczęłyśmy ćwiczenia od form prostszych, stopniowo będziemy je utrudniać. Dzieci lubią ćwiczyć indywidualnie, w parach, w grupie. Potrafią nawiązać ze sobą kontakt, wspaniale się integrują. Poprzez ćwiczenia dzieci staja się radośniejsze, nawiązują życzliwe relacje między sobą. Zajęcia prowadzone tą metodą dają dobre efekty w pracy z dziećmi, co nam nauczycielom sprawia wiele radości.

ROK PRZEDSZKOLNY 2012/2013

14.02.2012r.

Walentynki

W dniu 14 lutego w naszej grupie obchodziliśmy dzień św. Walentego. W trakcie rozmowy dzieci poznały  historię i tradycję obchodzenia "Dnia św. Walentego - patrona zakochanych. Przedszkolaki  bawiły się przy piosence "Mam husteczkę". Ozdabiały walentynkowe serduszka dla swoich bliskich. Dzieci tego dnia otrzymały słodkie lizaki w kształcie serca

.

07.12.2012r.

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 07.02.2012r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki, wiersze oraz inscenizację wiersza pt.: ,,Cztery babcie”.  Zaproszeni goście – babcie i dziadkowie otrzymali od wnucząt upominki: doniczki z papierowymi, kolorowymi kwiatami oraz zakładki do książek. Dzieci poczęstowały przybyłych gości cukierkami a w zamian otrzymały duże brawa i buziaki. Całość uroczystości została uwieńczona pamiątkowym zdjęciem.

Wszystkim Babcią wszystkim Dziadkom
          zdrowia, pomyślności uśmiechów na co dzień i dużo radości.

30.11.2011r.

Andrzejkowe wróżby i zabawy.

Dnia 30 listopada czterolatki uczestniczyły w zajęciach pt."Andrzejkowe wróżby i zabawy". Dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe, przeżywały ogromną radość ze wspólnej zabawy z rówieśnikami. Podczas zabaw dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłośći losując z worka przedmioty charakterystyczne dla danego zawodu. Przepowiadały przyszłość wróżąc z baniek mydlanych. Wszystkie wróżby okazał się pomyślne. Zabawa przy muzyce "Taniec na gazecie" również bardzo podobała się dzieciom. Na pożegnanie przekazały sobie iskierkę szczęścia: "Iskierkę szczęścia puszczam w krag, by spełniła wróżby moc"