• Z życia grupy: Rocznik 2011/2012 wychowawca pani Teresa Parafińska

• 08.05.2015r.

Udział w Przedszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Mszczonowie

W Miejskim Ośrodku Kultury we Mszczonowie spotkaliśmy się z dziećmi z okolicznych  przedszkol. Do udziału w przeglądzie teatralnym przygotowaliśmy inscenizację wiersza "Sprytna kukułka". W przedstawieniu wzieli udział: Alicja Łopusińska, Amelia Sałachewicz, Amelia Olszewska, Maja Chmielecka, Milan Mich, Nikola Kucia, Aleksandra Czacharowska. Impreza była wspaniała

05.05.2015r.

Wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żyrardowie

W dniu 5 maja wybraliśmy się w odwiedziny do Komendy Straży Pożaarnej w naszym mieście.Panowe Strażacy, bardzo szczegółowo objaśniali nam działanie, wyposażeni i przeznaczenie poszczególnych wozów strażackich. Specjalnie dla nas przeprowadzono zaiprowizowany alarm bojowy.

Po tak interesującym spotkaniu, wiele dzieci zapragneło zostać w przyszłości strażakiem.

24.04.2015r.

Wycieczka do Warszawy

W piątek 24 kwietnia byliśmy na wycieczce w Warszawie. Pojechaliśmy tam aby obejrzeć spektakl "Brzechwa dla dzieci-Prot i Filip"w teatrze Kamienica. Przedstawienie było nizwykle udane. Smieliśmy się niemal bez przerwy. Potem, w wyśmienitych humorach poszliśmy na spacer po Starym Mieście. Byliśmy na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta,przy Zamku Królewskim a także na rynku Starego Miasta.

Bardzo nam się wszystkim ta wycieczka podobała.

15.01.2015r.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzisiaj w naszej grupie gościliśmy czcigodnych gości – nasze Babcie i Dziadków. To właśnie dla Nich dzieci  zaprezentowały się w wierszu, piosence i tańcu, a w podzięce za wielkie serce zostali obdarowani  własnoręcznie wykonanymi kwiatami.

09.01.2015r.

Owocowo

Mieliśmy dziś w grupie smakowity dzień – robiliśmy owocowe szaszłyki. Nie tylko  było smacznie i kolorowo ale też i pouczająco -  zdobyliśmy  wiele ciekawych informacji na temat  wartości odżywczych owoców i  ich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie.

19.12.2014r.

Góra Grosza –liczenie

Kończąc akcje „Góra Grosza” –  wykonaliśmy niemałą pracę, posegregowaliśmy  i przeliczyliśmy zebrane pieniądze. Oj, było duuużo  pracy!

15.12.2014r.

Jasełka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wystawiliśmy w naszej grupie Jasełka. Z pomocą w przygotowaniu strojów dla  przyszli nam rodzice. Dzieci pilnie  przygotowały się do występu.  Udane przedstawienie i wspólne  kolędowanie  wprowadziły wszystkich   w piękny,  przedświąteczny czas. Dla naszych gości mieliśmy upominki  - własnoręcznie przygotowane  i upieczone pierniczki do zawieszenia na choince.

09.12.2014r.

Jesienny spacer do parku

Wybraliśmy się dzisiaj do naszego  parku aby przyjrzeć się przyrodzie w ten grudniowy dzień  jak  i spotkać się  z wiewiórkami. Oj, wiewióreczki mamy dla was mnóstwo smakołyków!

05.12.2014r.

Wizyta w Spółdzielni " Nowum"

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  pracownicy Spółdzielni  Nowum zaprosili nas na kiermasz . Wystawione tam  prace były własnoręcznie wykonane i  tak piękne że trudno nam było się zdecydować co kupimy. W końcu wybór padł na wspaniałą  i misternie wykonaną bombkę choinkową.

04.12.2014r.

Dekorujemy pierniki

Dzisiaj zabraliśmy się do dekorowania naszych pierniczków. Lukrowanie, ozdabianie kolorową posypką lub   kolorowymi pisakami  zajęło nam całe przedpołudnie  ale rezultat tej  pracy wart był naszego wysiłku. Pierniki  nie dość że pięknie, kolorowo się prezentowały to jeszcze znakomicie się smakowały.  Będą wspaniałym prezentem dla naszych rodziców i zawisną u naszych  domach  na bożonarodzeniowym drzewku.

03.12.2014r.

Pieczemy pierniki

Przygotowując  się do świąt  postanowiliśmy własnoręcznie upiec pierniczki. Wyrabianie ciasta, wałkowanie oraz wykrawanie foremkami gwiazdek, choinek  oraz różnych zwierzątek  sprawiło nam wielką frajdę. Potem zanieśliśmy już gotowe do pieczenia pierniczki do przedszkolnej kuchni i już  tam w  pieczeniu pomogły nam nasze Panie Kucharki a przepyszny  zapach pieczonych ciasteczek rozchodził się po całym przedszkolu.

20.10. 2014r

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?

W  prawdziwie jesienny dzień  pojechaliśmy  autokarem  na wycieczkę do Nadleśnictwa Radziwiłłów w Puszczy Mariańskiej. Na miejscu przywitał nas pan Leśniczy, który następnie oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć  się  o rodzajach drzew występujących w polskich lasach jak i też o zamieszkujących je zwierzętach. Potem udaliśmy się na przechadzkę po lesie i tam  pan Leśniczy pokazał nam tropy sarny.

A na zakończenie naszej wycieczki raczyliśmy się pysznymi kiełbaskami z ogniska.

02. 10.2014r

Szukamy znaków jesieni

I znów  wybraliśmy się do naszego parku. Tym razem już było widać, że   drzewa i krzewy ubrały się w jesienne szaty. Najpiękniej wyglądały klony, których liście przybrały wszelkie odcienie czerwieni.  Pod dębami  zbieraliśmy żołędzie, którymi karmiliśmy wiewiórki, a te spryciary wszystko zakopywały w ziemi.  Sporo żołędzi zabraliśmy do przedszkola – przydadzą nam się do nauki  liczenia.

Na zakończenie spaceru, korzystając  z  pięknej aury  , wspaniale bawiliśmy się na parkowym placu zabaw.

08.o9.2014r

Poszukiwanie oznak jesieni

W piękny wrześniowy dzień poszliśmy do Miejskiego Parku aby sprawdzić czy jesień  zawitała już do naszego parku.

Po obejściu wszystkich zakątków stwierdziliśmy, że nie widać jeszcze oznak jesieni. Liście na wszystkich drzewach były zielone a pogoda bardziej    letnia niż jesienna. Postanowiliśmy   powrócić tu jeszcze  za jakiś czas w poszukiwaniu jesieni.